Borderlands 2

Borderlands 2 je vesmírná western akční hra s prvky RPG. Jedná se o druhý díl, tedy o sequel k prvním Borderlands z roku 2009. Hru vyvíjí společnost Gearbox Software ve spolupráci s 2K Games.

Druhý díl má pohánět nejen lepší grafika, ale také vylepšený engine hry, který zaručí nekonečnou zábavu v hrání této vesmírné akce. Ale přeci jen. Jestliže jste se v předchozím dílu, Borderlands po dohrání hlavní kampaně tak trochu nudili a neměli dál do čeho píchnout, v Borderlands 2 tomu bude právě naopak. Hru posílí tak zvaný Badass rank. Tedy například za 100 headshotů se Vám přičte určité množství bodů k Vašemu Badass Ranku, s nimž si bude moci vylepšovat statistiky. Ty budou vedeny veřejně, což dělá ze hry tak trochu globální turnaj.

Nově se ve druhém díle objeví také exkluzivní možnosti úpravy vzhledu samotné postavy. Obléknete si svou postavu tak trochu jako v The Sims, a však na trochu tvrdší způsob. Změnit budete pak moci i samotný skin postavy nebo i obličej, což posunuje hru opět o úroveň výše.

Šéf Gearboxu – Pitchford také řekl, že se můžeme znovu těšit na bohatou nadílku DLC přídavků. A možná přijdou formou DLC i zbrusu nové postavy. Vývojářům se také díky velkému úspěchu prvního dílu doslova ztrojnásobil rozpočet a to by mělo být vidět i na samotném pokračování. To má být prý jednou tak velké, jako původní Borderlands – už to byl docela macek. A nejde jen o velikost území, ale i množství činností a aktivit, které budete moct ve hře provádět.