Legendarní předměty a easter eggy

V následujícícm článku budeme postupně přidávat a kompletovat veškeré návody a tipy, jak získat legendární vybavení v Borderlands 3 nebo jak přijít na kloub některým easter eggům, které pro nás vývojáři připravili.

One Punch Man brokovnice

Pro nadšence japonského anime One Punch Man nebo sběratele legendárních kousků z Borderlands 3 jsme připravili tip, jak získat legendární brokovnici vtipně pojmenovanou One Pump Chump.

Brokovnice One Pump Chump je zbraň, kterou získáte zabitím psychopata One Punche v lokaci Lectra City. Prvním úkolem po dosažení Lectra City bude lokalizace podzemní dráhy metra.

Aby jste se do této oblasti dostali, začněte na místě, kde vás vyplivne Fast travel a poté pokračujte na jih. Vlez do metra naleznete hned za rádiovou věží, v lizkosti Typhon log. Prohledejte tuto část dokud nenaleznete schody vedoucí do podzemí. Najděte koleje a pokračujte podle nich zpátky na sever. Po levé straně nepřehlédněte chodbu, která vede do místnosti s pěti televizními obrazovky a několika ovladači – zde se za dveřmi nachází One Punch.

Jak odemknout dveře a vyřešit kombinací spínačů

Budete muset odemknout dveře a zabít One Punche pro získání legendární brokovnice. Naštěstí hned nad schody se nachází New-U stanice, kde se můžete obnovit pokud ji nezískáte na první pokus (odejít do hlavního menu a načíst se zpátky save). Bohužel, pouze jednou ze 17 pokusů se nám podařilo získat One Pump Chump brokárnu, tak snad budete mít více štěstí (štěstí přeje připraveným).

Pro odemknutí těchto dveří budete muset zadat speciální kód, jenž zadáte pomocí spínačů nacházejících se v místnosti. Poté, co je zapnete ve správném pořadí se všechny televize v okolí dveří zapnou a One Punch vyběhne.

Musíte – Zmáčknout tlačítko, roztočit kolo, zatáhnout za páku a dvakrát spustit spínač. Poté se rozsvítí televize. Chodba je krátká a One Punch se pohybuje rychle, tak se připravte na hbitý ústup nebo ho sundejte rychle (nebo to zkuste podle našich tipů).

One Pump Chump je jedna z nejlepších brokovnic pro počáteční a prostřední část hry. Tato brokovnice dopřeje vskutku slušné poškození nepřátelům, a to díky neuvěřitelným 1000+ procent zvýšení poškození. Navíc má unikátní vlastnost, díky které máte šanci, že se vám nespotřebuje náboj při výstřelu.

Pokud si celou situaci chcete projít ještě s komentářem a na videu, můžete tak učinit zde. Přejeme šťastnou cestu za lovem One Punch brokovnice!

Rick a Morty brokovnice

Po úspěšném raidu na japonského anime představitele One Punch Mana se nám otevírá možnost získat další legendarní zbraň do sbírky. Hlavním úkolem je najít a zneškodnit Wicka a Wortyho (odkaz na postavičky Ricka a Mortyho) a získat legendární brokárnu Redundant Phebert.

Získání téhle zbraně vyžaduje vskutku velkou dávku štěstí a trpělivosti. Redundant Phebert je zbraní stejně specifickou a vzdácnou, jako protivník, který jí nosí. Vědět, kde najít dvojici Wicka a Mortyho je sice jen polovina úspěchu bitvy, ale máme tu pro vás několik tipů, jak tento proces zrychlit. Jako první krok vás čeká dostat se do námi již dobře známé lokace Lectra City.

Začněte na fast travel pointu a vyjděte po schodech. Dejte se doprava a jděte ulicí, která se táhne podél severní části mapy. Dostanete se do oblasti, kde začíná vedlejší úkol Porta Prison (který nemá s doažením kýžené brokovnice a s easter eggem nic společného a není třeba jí mít aktivovanou) a kde najdete větší počet botů střežících tuto oblast. V rohu této oblasti se nachází dva kontejnery, kde se objeví Wick a Worty.

Wick a Worty mohou být buďto jednodušší na zabití, nebo vám dají pořádně zabrat – záleží na úrovni vaší postavy. Wick se teleportuje kolem pomocí své ikonické zbraně na zelené portály a Warty se zde objevuje v několika verzích sama sebe. Zabijte Warty, nicméně je to Wick ze kterého dostanete Redundant Phebert.

Jestliže z Wicka nedostanete zbraň napoprvé, je potřeba odejít do hlavního menu a načíst hru znovu. Zhruba z 10 pokusů se nám Wick a Worty objevil 2x a z toho jednou z nich spadla zbraň. Možná vám to bude trvat déle a možná to střihnete na poprvé, každopádně se pro jistotu obrňte trpělivostí.

A stojí Redundant Phebert za to? To je něco, co můžete posoudit pouze vy. Je to rychlo střílející brokovnice značky Hyperion, schopná vyvinout spoustu poškození. Navíc tím, že je to legendární zbraň má spoustu skvělých vlastností a vychytávek.

Kdo by si rád celou akci projel taky na videu, může tak učinit zde.

Easter egg z Pána Prstenů

Jak už jsme zmiňovali v přechozích tipech, v Borderlands 3 je vskutku hodně easter eggů a možností, jak si přijít na legendární zbraně a předměty, na které byste jen tak nepřišli. Pojďme se tedy podívat jak objevit obří easter egg z Pána Prstenů a získat tak legendární „Burning Chomper“ brokovnici. Nicméně díky tomu, jak pozdě ve hře se tento úkol nachází bychom vás chtěli varovat před možnými spoilery.

Aby jste získali tenhle vedlejší úkol s názvem „The Demon in the Dark“, musíte se dostat na planetu Pandora do oblasti Konrad’s Hold. Tato oblast se odemkne až poté, co se vrátíte na Pandoru později v příběhu, takže budete muset odehrát větší kus kampaně před tím. Jakmile se dostanete do Kondrad’s Hold vydejte se do části s názvem Last Stand Yard.

Po příchodu si promluvte s robotí hlavou abyste dostali chtěný úkol. Kousek od hlavy se nachází páka, kterou musíte aktivovat a tak se dostanete do hlavní oblasti úkolu připomínající Doly Morie z Pána Prstenů. Následujte instrukce a vstupte dovnitř.

Během úkolu prozkoumáte tuto část a také několik místností, které jsou vyvedené ve stylu oblastí, které společenstvo prstenu navštívilo v prvním filmu. Na konci tohoto dobrodružství se utkáte s bossem, který je pojmenován podobně jako démon Barlog s nímž se utkal Gandalf v tváří tvář, aby tak společenstvo prstenu mělo čas na útěk z dolů. Poté, co bosse porazíte a vrátíte se k robotí hlavě, která vám úkol zadala, dostanete za odměnu legendární brokovnici „Burning Chomper“.

Střely z této brokovnice se rozvinout do „bičovitého“ tvaru, které náramně připomínají bič, jímž Balrog stáhnul Gandalfa do propasti. A to je v podstatě vše, co potřebujete vědět ke splnění tohoto úkolu. Snad jsme vám toho tolik nevyspoilovali.

Průběh questu si můžete nastudovat také na videu zde.

Easter Egg ze hry Destiny aneb, jak zabít Dinklebota

Přicházíme s tipem, jak si projít easter eggem ze hry Destiny, za nímž je hlavním protivníkem Dinklebot (pro ty z vás, kteří neví proč zrovna Dinklebota – Peter Dinklage (Tyrion z Her o trůny) daboval ghosta, vašeho robotického společníka v prvním díle Destiny).

Opět se prosím připravte, že se může dostat na možné spoilery.

Pro nalezení tohoto easter eggu bude potřeba, abyste se vydali na Skywell Station-27. Tahle konkrétní křižovatka se nachází na planetě Promethea a je odemčena v pokročilejší fázi hry, když porazíte Maliwana. Prolezte Skywell Station-27 dokud nedojdete do oblasti s názvem Maliwan Modulars. Poté pokračujte dál a hledejte hromadu odpadků poblíž náklaďáku. Jakmile objevíte toto místo hledejte nepřítele s názvem Dinklebot, který velmi připomíná Ghosta z Destiny.

Bohužel, četnost se kterou se Dinklebot v této oblasti vyskytuje je poměrně dost malá, proto to může chtít několik pokusů než na něj doopravdy narazíte. Pakliže máte problém ho najít i po více pokusech, zkuste jít do hlavního menu a nahrát si poslední uloženou hru, čímž vše resetujete. Poté, co Dinklebota zabijete, dostane odměnu v podobě věci nazvané Loot-O-Gram. Podobně jako Engramy ve hře Destiny 2 i zde je hráči budou muset nechat dešifrovat pro získání toužené odměny.

Loot-O-Gram je proto potřeba odnést na Santcuary III a tam ji předat Crazy Earlovi na černém trhu. Jakmile vám Loot-O-Gram dešifrujete dostane nádhernou, úžasnou, úplně k ničemu šedivou zbraň.. Jako za starých dobrých časů v Destiny.

Celý průběh bonusového questu si můžete pustit i na videu zde.