Bloody Harvest

Borderlands 3 posílá lovce vaultu „k čertu“ (The Heck) v nadupaným eventu Bloody Harvest, kde o loot není vůbec nouze. Gerbox si připravilo pro hráče nově vydaného Borderlands 3 první sezóní událost, která odstartovala 24.října 2019 a bude pokračovat přes listopad až do 5.prosínce 2019! Bloody Harvest je Halloweenská extravaganza s porcí nových bossů, nepřátel a nového lootu v rámci nejděsivějšího měsíce v roce.

Jako v každého klasické procházce duchařinou potřebujeme na cestě průvodce, abychom měli jasně vytýčenou trasu naší cesty. Tím bude nový člen posádky Sanctuary III jménem Maurice, který bude provádět po celou dobu eventu a zároveň bude průvodcem i v nadcházejících sezóních událostech.

Heck je nová zóna přeplněná všemožnou havětí zabalenou v krvavích roklinách spolu s vraždícími rostlinami. Ale skutečným poslání, proč jsme byli posláni „k čertu“ (do Hecku) je Captain Haunt nový boss ukrytý v samotném nitru Hecku. Cestou a pronásledováním Haunta napříč celým systémem The Heck poznáte celou řadu nových zbraní a vybavení. Narazíte na nekonečnou záplavu lootu a nových Anointed zbraní, který vydávají velmi děsivý efekt při jejich použití. Bloody Harvest nabídne například take novou legendární brokovnici a mnoho dalšího.

V systému Heck budete sbírat tak zvanou Hektoplasmu, která bude padat ze všech nepřátel. Sbírejte, co možná nejvíce těchto unikátních předmětů a Maurice díky ním následně otevře portál za dalšími odměnami. Všechny odměny tohoto typu jsou limitované pouze po dobu trvání eventu, což je do 5. prosince 2019. Nové výzvy vám budou odemykat nové skiny pro každého lovce vaultu, včetně nového ECHO skinu a dalších spoustu vzhledů na samotné zbraně.

Jak získat legendární loot?

Jednou z částí sezonního eventu Bloody Harvest v Borderlands 3 bude za úkol najít nové legendární zbraně a vybavit se třemi Bloody Harvest itemy najednou, abyste jste dosáhli hlavní kýžené výzvy.

Farmit je základní kámen mechaniky celého Borderlands 3. A právě díky eventu Bloody Harvest se vám otevře cesta k novým legendárním věcem, které můžete ve hře nasbírat. Looting, ale nebude tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Například při válčení s ghosty (létající svítící lebky), kteří na vás mohou seslat kouzlo samotného teroru (což vám znepříjemní vidění a zpětný ráz některých vašich zbraní) vám může celý proces značně znepříjemnit.

Loot v rámci Bloody Harvest je právě na tenhle TEROR velmi vázaný. Po tom, co jednotky teroru naleznete, tak můžete tato kouzla na nepřátele rovněž sesílat. V první řadě je však nutné se k takovým itemům dostat.

Nejlehčí způsob jak získat legendární loot je zabít hlavního záporáka Kapitána Haunta nebo můžete jen lootit samotné ghosty. Nejlepší vybavení skrývají zlatí ghosti, kteří jsou logicky také těžší na zabití, nicméně odměna z nich velmi potěší. Zlatí ghosti se navíc nedají najít snadno díky jejich raritě, ale je zde několik míst, kde se obnovují více než jinde. Z těchhle zlatých kostlivců můžete získat hned 4 legendární itemy:

  • Fearmonger Shotgun
  • Stalker Sniper Rifle
  • Ghast Call Grenade
  • Scream of Terror Shield

Kde najít nejvíce ghostů?

Na ghosty natrefíte nejvíce v samotném srdci Heck, ale natrefit na ně můžete i na jiných místech. Zkuste například oblast Voracious Canopy na planetě Eden-6. Kromě několika červených badass ghostů zde narazíte i na poměrně dost těch zlatých.

Nejlépe nejspíš uděláte, když vymlátíte jednu oblast plnou loot ghostů a následně se vrhnete na Kapitána Haunta. Poté se můžete vrátit na místo plné lítajících lebek znovu a uštědřit si další várku lootu. Doporučujeme si připravit pořádnou porci granátu, protože tihle zákeřní lítající lebkouni nejsou nic jednoduchého.

Jakmile budete mít alespoň 3 legendární itemy z tohoto eventu tak stačí, když se jimi vybavíte a splníte tím danou výzvu.

Sezonní event Bloody Harvest končí 5.prosince 2019! Vy, kdo ještě otálíte se zakoupením třetí Borderlands tak neváhejte a objednejte si tenhle skvělý počin, ať stihnete všechn loot včas!