Tipy jak zápasit s bossem

Projeďte si pár základních tipů, jak nejlépe zápasit s bossy v Borderlands 3.

  • Během boje je zapotřebí se neustále pohybovat a měnit pozice. Většina hlavních bossů z vás nadělá sekanou pokud budete jen tupě zírat a střílet jednou trajektorií před sebe. Takže neustálé kličkování a pohyb je vskutku zásadní v procesu zabíjení hlavních záporáků.
  • Nezapomeňte na základní elementy poškození, které od sebe odlišují barevné ukazatele zdraví. Bavíme se o pětí různých elementech – Incendiary, Shock, Corrosive, Cryo a Radiation. Každý ukazatel má jiné barevné označení. V případě bossů vás bude zajímat zejména Incendiary damage (poškození ohněm – červená barva), Shock damage (poškození elektrickým šokem – modrá barva), Corrosive damage (poškození žíravinou – žlutá barva). Snažte se mít v inventáři alespoň některé zbraně, který tyto elementy podporují, pro co možná nejlepší efekt poškození na hlavních bossech.

  • Spousta hlavních bossů nepřijde sama a rojí se kolem nich další protivníci, třebaže jsou jen na jednu ránu. Standardním instinktem je všechny zmasakrovat, rostřílet a nasekat, nicméně byste měli zvážit ignoraci těchhle dotěrných nepřátel, a to pro případ, že vás hlavní boss srazí a jedinou vaší možností bude jen Second Wind, který bez problému vyvoláte zabitím jednoho z těchto podřadnějších nepřátel.
  • Pokud se dostáváte často do situací s nizkým stavem munice nebo zdravím, tak se zkuste zaměřit na bedny rozmístěné v blizkém rozmezí kolem hlavního bosse. Mohou vám pomoci si vše potřebné doplnit a například otočit zápas ve svůj prospěch.
  • Pokud vám nějaký boss dává pořádně zabrat a nedostáváte se ani na dohled případného úspěchu, pak zvažte zda nejste na nižším levelu. Projeďte si vedlejší mise a odevzdejte co možná nejvíce splněných questů, abyste zvýšili level.
  • Na hlavním bossovi vždy hledejte slabiny, kde můžete vyvolat kritický zásah (critical hit) a snadno mu tak ubrat spoustu života. U hlavní bossa nebývá standardní slabinou hlava, ale musíte zkrátka hledat tím, že prostřílíte všechny oblasti jeho postavy. Jakmile najdete slabý spot v jeho výzbroji, máte šanci ho poměrně rychle sundat.

No a pokud vám nepomohou ani tyhle tipy a jediná vaše vidina je okamžité poražení hlavního parchanta, tak se můžete dát na tu temnější cestu a použít cheaty.