Nepřátelé

Je zde mnoho odlišných a různých potvor, co můžeme v Borderlands 2 potkat. Mají odlišné chování, vzhled a mnohdy i sílu. Pojďme si však předvést hlavní kategorie nepřátel na které v pouštích hry narazíme (a pak je taky rozrazíme).

Skags

Jedná se o jedno ze základních nepřátel a zvířat v tundře. Mají tendenci útočit ve velkých skupinách a jsou velice nebezpeční ve chvíli kdy se dostanou do těsné blízkosti k Vám. Jestliže si Vás tedy vyhlídne skupinka je dost možné, že Vás ve větší rychlosti obklopí.

Bandits

Banditi jsou klasičtí pěšáci z pohraničí druhé strany pouště. Obvykle nesou jednoduché malé zbraně a brnění. Při kontaktu s Vámi se snaží takticky krýt za určitě předměty zneškodnit svého nepřítele z dálky. Někteří jsou schopní si zdomestikovat zvířata Skags a používat je jako dopravní prostředek.

Threshers

Threshers jsou jedni z nejnebezpečnějších nepřátel v Borderlands 2, kteří se mohou značně lišit ve své velikosti. Útočí svými chapadly, jimiž mohou zamířit na několik různých cílů a zneškodnit je. Nejlépe je skolíte ve skupině, kdy zaútočí více osob najednou. Vyskytují se převážně v moři a ve vodách země Pandory.

Loader Robots

Při potičce s tímto nepřítelem zažijete podle tvůrců spoustu zábavy. Dle mého se však můžete i pěkně zapotit. Tihle nákladací roboti jsou totiž vyzbrojeni děly a mnoha mechanickými končetinami, které dokud nezničíte či nerozeberet, tak robot nezemře. Do té doby na Vás budou neustále útočit.